Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

„Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć.”

34,99 
Wyobraź sobie, że i Ty wchodzisz do labiryntu. W środku czekają na Ciebie różne zadania, które pomogą przezwyciężyć obawy i obudzić w Tobie to, co dobre. Pomogą Ci dostrzec, jak wiele piękna mieszka w innych ludziach i jak bardzo dobrze można czuć się, dostrzegając to piękno. Wyobraź sobie świat, w którym ludzie są głodni przygód, gotowi do poświęceń i chętni wspierać innych. W którym potrafią prosić o pomoc, choć jednocześnie, w miarę możliwości, radzą sobie sami. O tym, między innymi, mówi ta książka. To historia dla dzieci w różnym wieku. Zarówno dla tych, którym czytają jeszcze rodzice i inni bliscy, jak i dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.
Zapraszam Was do świata skrzatów, gdzie główny bohater trafia do tajemniczego labiryntu na Polanie Przemiany. Takiego, który można przejść tylko raz, a każdy, komu się to uda, staje się znacznie bogatszy w doświadczenia i może wyruszyć między ludzi.
Co to jednak oznacza… niech pozostanie tajemnicą, którą odkryją kolejne strony opowieści.   Książkę wysyłamy na bieżąco – staramy się najpóźniej jeden dzień po złożeniu zamówienia. :-)    A może masz ochotę spędzić z "Labiryntem" więcej czasu... Jeśli tak - zachęcam do zakupu książki oraz pliku PDF z materiałem do samodzielnej pracy - malowankami, wykreślankami, odnajdywankami i nie tylko. O tutaj: Przekierowanie do innego produktu Książka oczami Matki Wariatki, czyli Wioli Wołoszyn (cała recenzja TUTAJ):
Całość historii emanuje niezwykłą empatią, uważnością i zrozumieniem dla emocji, uczuć. Myślę, że każdemu z nas przydałoby się przejście przez taki labirynt co jakiś czas, aby nie stracić z oczu tego, co ważne, dostrzec piękno świata, i odnaleźć to, co warto odnaleźć. Koniecznie uzupełnijcie biblioteczkę o ten tytuł! „Labirynt. Gdzie się chowa to, co warto odnaleźć” doskonale się sprawdzi do czytania z dziećmi w wieku starszych przedszkolaków oraz wczesnoszkolnym. I pamiętajcie – przejście przez labirynt to nie koniec. To dopiero początek pięknych doświadczeń i głębokich rozmów.
    Książka oczami Aktywnego Czytania, czyli Anny Jankowskiej (cała recenzja TUTAJ):
Wydaje mi się, że ta książka spodoba się dzieciom lubiącym baśnie. Jest tu tajemnica, jest wyzwanie i przygoda. Trzeba też odwagi, by wejść do labiryntu, podjąć dobre decyzje i być sobą. Może to się wydawać tylko bajką, ale doskonale wiemy, że dzieci codziennie stają przed wyzwaniami związanymi z trzymaniem się skrzacich tradycji. Podążając z pewnymi (ważnymi) wartościami, uda się przetrwać trudniejsze chwile, ale też dostrzec wokół siebie drobne sprawy i piękno świata. Jeśli to dla dziecka wyzwanie, zawsze chętnie wtedy pomogą dobre skrzaty, przecież to ich misja. 
    Książka oczami "W naszej bajce", czyli Karoliny Zalewskiej (cała rezenzja TUTAJ):
Rozmawianie z małymi dziećmi o wartościach jest nie lada wyzwaniem. Opowiadanie o odwadze, o drobnych gestach, które mogą zdziałać wiele, o cierpliwości, niesieniu pomocy, czy wchodzeniu w nowe relacje są dla dziecka bardzo cenną lekcją. Najważniejsze jednak to umieć te wartości przekazać w prosty i ciekawy dla kilkulatka sposób, najlepiej przez ciekawą historię! „Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć” jest pełną przygód baśnią, w której dzięki skrzatom odkryjecie to, co w życiu jest najważniejsze. Ja czytałam ją ze Stasiem już kilka razy, od deski do deski jednym tchem. To zdecydowanie jedna z naszych ulubionych, przygodowych powieści, dzięki której mamy szerokie możliwości do wielu rozmów.
    Książka oczami Bajkochłonki, czyli Julity Pasikowskiej-Klica (cała recenzja TUTAJ):
Sama idea skrzaciego labiryntu, który jest metaforą życia, bardzo mnie ujęła. Ten bajkowy sposób ukazania dzieciom możliwości, jakie oferuje nam los sprawia, że trudne zagadnienie staje się bardziej przystępne oraz łatwe w odbiorze. Dla mnie przywołuje ona w pamięci tytuły, które ostatnio pojawiają się coraz częściej. Są to pozycje, w jakich kładzie się nacisk na wrażliwą stronę odbiorcy, sfery emocjonalne oraz uczucia w ujęciu fabularnym. Porównałabym Labirynt z serią o „Żyrafie Bibi”, „Tututu” czy ,,Nowe bajki, które uczą, jak być szczęśliwym”.
    Książka oczami Dylematki, czyli Agnieszki Stążka-Gawrysiak:
Zachwyciła mnie: pomysłem, warstwą językową i oprawą graficzną - i nie chodzi tylko o nasycone barwami i światłem ilustracje Marzeny Karpińskiej, ale też o czcionkę i cudny, mięsisty papier. Pomysł: istnieje Labirynt, który musi przejść każdy skrzat, który chce zamieszkać wśród ludzi. Labirynt można przejść tylko raz. I dla każdego skrzata jest on przygotowany indywidualnie - tak, aby dotarł do wyjścia, realizując po drodze rozmaite zadania i przyswajając lekcje. To jest książka o wartościach, o rozwoju, o relacjach, o strachu i odwadze. Dla dzieci (od mniej więcej wieku późnoprzedszkolnego) i dorosłych. Naprawdę perełka.

„Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć.” + PDF „Zrób to sam”

39,99 
A gdybym do książki (której opis poniżej) dołożyła 16 stron zagadek, malowanek, wykreślanek i zabaw tematycznie związanych z książką? Takich z przesłaniem i podkreśleniem tego, co w treści. Pełnym postaci z "Labiryntu", którymi można się odrobinę pobawić? Taki PDF z materiałami podeślę każdemu, kto wybierze opcję książka + PDF. A w temacie książki... Wyobraź sobie, że i Ty wchodzisz do labiryntu. W środku czekają na Ciebie różne zadania, które pomogą przezwyciężyć obawy i obudzić w Tobie to, co dobre. Pomogą Ci dostrzec, jak wiele piękna mieszka w innych ludziach i jak bardzo dobrze można czuć się, dostrzegając to piękno. Wyobraź sobie świat, w którym ludzie są głodni przygód, gotowi do poświęceń i chętni wspierać innych. W którym potrafią prosić o pomoc, choć jednocześnie, w miarę możliwości, radzą sobie sami. O tym, między innymi, mówi ta książka. To historia dla dzieci w różnym wieku. Zarówno dla tych, którym czytają jeszcze rodzice i inni bliscy, jak i dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.
Zapraszam Was do świata skrzatów, gdzie główny bohater trafia do tajemniczego labiryntu na Polanie Przemiany. Takiego, który można przejść tylko raz, a każdy, komu się to uda, staje się znacznie bogatszy w doświadczenia i może wyruszyć między ludzi.
Co to jednak oznacza… niech pozostanie tajemnicą, którą odkryją kolejne strony opowieści.   Książkę wysyłamy na bieżąco – staramy się najpóźniej jeden dzień po złożeniu zamówienia. :-)  PDF wysyłamy na bieżąco - najczęściej w tym samym dniu, w którym zostało złożone zamówienie.